Menu Zamknij

„Istota społeczeństwa demokratycznego” – 1. debata ekspercka Festiwalu KNS (WIDEO)

– W centrum zainteresowania Kościoła jest osoba ludzka, a nie ustrój polityczny. Jeśli Kościół porusza kwestie demokracji, to tylko w trosce o człowieka – przekonywał ks. dr hab. Tomasz Homa SJ podczas debaty eksperckiej poświęconej istocie społeczeństwa demokratycznego w ramach Festiwalu Katolickiej Nauki Społecznej, który odbywał się od 5-6 października w Warszawie.

Dyskusję moderował ks. prof. dr hab. Stanisław Skobel, redaktor naczelny kwartalnika „Społeczeństwo”. W debacie uczestniczyli: Grzegorz Benedykciński, Burmistrz Miasta Grodzisk Mazowiecki, dr Konrad Sawicki, doradca wojewody lubelskiego, dr hab. Tomasz Homa SJ, prof. AIK, Dziekan Wydziału Filozoficznego AIK, ks. dr Martin Pavuk Msc (Nitra, Słowacja) i prof. Vincenzo Antonelli, Luiss Guido Carli. – Podejmujemy problem ważny na polskim gruncie, gdzie debata o demokracji rozgorzała w ostatnim czasie, zwłaszcza ta polityczna. Podejmuje się dyskusję w różnych samorządach, różnych miejscach – mówił ks. prof. Skobel.

I Festiwal Katolickiej Nauki Społecznej „Od teorii do praktyki” odbywał się 5-6 października w Warszawie. Na dwudniowy program złożyły się panele eksperckie (specjaliści KNS m.in. z Włoch i Słowacji), warsztaty biznesowe i ekspozycje podmiotów, dla których punktem odniesienia w działalności publicznej, ekonomicznej czy opiniotwórczej jest Ewangelia. Tego typu formułę namysłu nad społeczną doktryną Kościoła zaproponowało po raz pierwszy w Polsce Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”.

Materiał wideo został zrealizowany przez Salve TV
Salve TV www.salvetv.pl to nowa chrześcijańska telewizja internetowa. Główną ideą Salve TV jest emisja programów informacyjnych, rozrywkowych i edukacyjnych – przyjemnych w formie i wartościowych w treści.

/mk